Opteck – opinie, ocena, recenzja

Opteck to broker, który powstał w 2011 roku z inicjatywy firmy Centralspot Trading Ltd. Zarejestrowana została na Cyprze. Potrzebne uprawienia, która pozwalają brokerowi na działalność Opteck uzyskał dopiero w 2014 roku. W przeciągu kilku lat działalności, broker ten przeszedł kilka ważnych audytów, które organizowane były chociażby przez Idea Bank.

Zobacz inne polecane firmy

Ostatnia aktualizacja: 20 Października 2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
eToro - Konto Inwestycyjne
Zmienne
? Możesz dołączyć do eToro za darmo - każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje bezpłatny rachunek demonstracyjny na kwotę 100 000 USD. Jak wszystkie platformy internetowe, eToro pobiera jednak różne spready i opłaty za niektóre transakcje i wypłaty.
Prowadzenie konta
5
Nasza ocena
» SPRAWDŹ «
mBank -eMakler
0 zł lub 50 zł
? opłata roczna - aby uniknąć opłaty zamawiamy dokumenty drogą elektroniczną
Prowadzenie konta
4,50
Nasza ocena
» SPRAWDŹ «
Revolut
0 zł
Prowadzenie konta
5
Nasza ocena
» SPRAWDŹ «

FIRMA AKTUALNIE JEST NIEDOSTĘPNA / JEST ZAMKNIĘTA.

Opteck uchodzi za jednego z najlepszych brokerów na rynku. Może pochwalić się aż 1000 aktywnych instrumentów, w które mogą inwestować klienci, a ponadto charakteryzuje się wieloma atrakcyjnymi możliwościami. Zarządzający firmą starają się regularnie pomagać mniej doświadczonym brokerom, co działa na plus.

Inwestycje

Opteck pozwala inwestować głównie w kontrakty CFD, które głównie opierają się na wahaniach cen kupna i sprzedaży. W przypadku brokera Opteck można liczyć na elastyczną dźwignię finansową.

Opłaty i koszty Opteck

Opłaty u brokera Opteck wiążą się głównie z brakiem aktywności, obsługą oraz niepełną weryfikacją konta. W przypadku opłat za brak aktywności trzeba liczyć się z należnościami w wysokości 50 dolarów miesięcznie, jeśli trader jest nieaktywny dłużej niż 60 dni.

Nawet, jeśli trader jest dostępny, broker pobiera z jego konta 20 dolarów miesięcznie.

Opłata za niepełną weryfikację, czyli za brak jakichś potrzebnych danych może wynosić nawet 100 dolarów i może być pobierana co 30 dni od wpłacenia środków.

Instrumenty finansowe / oferta Opteck

W przypadku brokera Opteck można inwestować w takie instrumenty, jak:

  • Waluty – a dokładniej pary walutowe, np. EUR/USD, GBP/CAD, GBP/USD, USD/JPY,
  • Surowce – ropa naftowa, kukurydza, złoto, srebro, kawa,
  • Akcje – Amazon, Apple, FIAT, Facebook, Google, Intel Corp, BP, Coca Cola, Dell, Bank PKO,
  • Indeksy – CAC40, Nikkei 225, VIX, TA-25.

Opteck to broker z ogromnym wyborem rachunków. Oferuje takie konta, jak:

  • Konto zielone – automatycznie nadane osobie, która wpłaca od 250 do 499 euro, jest to podstawowe konto, trader otrzymuje 25% bonusu od wpłaconego depozytu,
  • Konto brązowe – wpłata w granicach 500 – 1000 euro, bonus w wysokości 35% wpłaconego depozytu, bezpłatna sesja wprowadzająca do handlu forex,
  • Konto srebrne – przyznane użytkownikowi, które wpłaci od 1000 do 4999 euro depozytu, wiąże się z tym bonus w wysokości 45% kwoty, dodatkami są sesja wprowadzająca z analitykiem oraz dostęp do 20 sygnałów transakcyjnych,
  • Konto złote – przy wpłacie 5000 – 9999 euro, w tym przypadku mówimy o 65% bonusie, ponadto trader otrzymuje aż 30 sygnałów transakcyjnych oraz zysk liczony od każdej transakcji w wysokości 1%,
  • Konto platynowe – konto zasilone kwotą od 10000 do 24999 euro, bonus wynosi 85% kwoty wpłaconej, trader otrzymuje ponadto dostęp do 40 sygnałów transakcyjnych oraz jednoprocentowy zysk od każdej transakcji,
  • Konto czarne – najwyższy status, kwota depozytu wynosi od 25 tysięcy euro wzwyż, bonus powitalny wynosi 100% wpłaty, a przy okazji trader może liczyć na 2% dodatkowe zysku od każdej transakcji oraz 50 sygnałów transakcyjnych dziennie.

Jak założyć konto? Czy konto demo jest możliwe?

Rejestracja konta na Opteck przebiega szybko. Podczas zakładania rachunku koniecznością będzie wskazanie waluty do rozliczeń. Wybór ten determinuje wypłaty, które realizowane będą w przyszłości. By założyć konto na Opteck, warto wpierw przygotować się na dodatkowe zabezpieczenia. Lepiej na samym początku wybrać długie hasło składające się z wielu liter, cyfr, ale również znaków specjalnych, a to wszystko dla bezpieczeństwa wpłaconych środków.

W przypadku rejestracji na Opteck, nie wszystkie dane z dowodu osobistego są niezbędne. Tak, jak w przypadku innych brokerów, Opteck wymaga weryfikacji tożsamości poprzez okazanie dowodu osobistego, jednak nie w całości (pomijając numer PESEL).

Konto demo w przypadku Opteck jest możliwe. Pozwala na zapoznanie się ze wszystkimi udogodnieniami, jakie oferuje platforma. Konto demonstracyjne może założyć każdy zainteresowany, dzięki czemu bez większego problemu nauczy się grać o prawdziwe pieniądze z pomocą wirtualnej waluty. Konto demo w przypadku Opteck jest bezterminowe, a ponadto występuje także w wersji mobilnej.

Licencje

Opteck posiada licencję o numerze 238/14, która wydana została przez Cypryjski Urząd Regulacji CySEC ( jest to cypryjski odpowiednik KNF-u). Instytucja ta narzuca niezwykle surowe normy dotyczące prowadzenia tego typu działalności.

Bonusy

Bonusy powitalne w wysokości 25%, 35%, 45%, 65%, 85% oraz 100% depozytu przy pierwszej wpłacie nowego użytkownika. Wszystko zależy od wybranego konta (zielone, brązowe, srebrne, złote, platynowe, czarne). Obecnie jednak, ze względu na regulacje unijne, żaden broker nie oferuje bonusów podczas zakładania konta.

Funkcje dodatkowe – czym się wyróżnia na tle konkurencji?

Opteck oferuje wiele przydatnych pomocy, które nawet najbardziej początkującego klienta nauczą inwestować z klasą. Wystarczy wejść na stronę, by odnaleźć się w gąszczu przydatnych informacji, narzędzi, zależności, ale też słownictwa, jakim posługują się profesjonaliści.

Bardzo dobrą wiadomością dla inwestorów obecnych i przyszłych jest fakt, że pomoc techniczna działa praktycznie bezawaryjnie. Support dostępny jest w języku polskim oraz 17 innych językach.

Opinia

Do zalet tego brokera z pewnością należy świetnie przygotowana strona internetowa oraz możliwość ustawiania widoku dla tradera. Aplikacja nie pozostawia również miejsca na narzekanie, działa płynnie i szybko co jest ważne w obecnych czasach. Niestety, gołym okiem widać, że Opteck to broker dedykowany raczej bardziej zamożnym graczom. Wysokie depozyty oraz bardzo długi czas oczekiwania na przelew na konto bankowe to jedne z największych wad.

Dane i kontakt

Centralspot Trading Ltd, 249, 28th October Street, Lophitis Business Centre 1, Office 102, CY-3035 Limassol, Cyprus.

E-mail: suport@opteck.com

Telefon: 357-22-7264

Witryna: www.opteck.com