Liczy się dla nas każda butelka PET
Ilość butelek PET przerobionych w IMP POLOWAT
od początku działalności do teraz
WWWWWWWW
WWWWWWWW
WWWWWWWW
WWWWWWWW

O nas


IMP Polowat z siedzibą w Bielsku-Białej powstał w 2000 roku.

IMP Polowat należy do grupy przedsiębiorstw Industrie Maurizio Peruzzo. Więcej informacji o grupie IMP na stronie www.peruzzoindustries.com.

Głównym przedmiotem działalności IMP Polowat jest przerób odpadowych butelek PET na płatki PET.

Rozruch linii do przerobu butelek PET, zlokalizowanej w Zakładzie w Bielsku-Białej, miał miejsce w kwietniu 2002 r. Linia ta należy do najnowocześniejszych w swoim rodzaju na świecie. Posiada zdolność przerobową do 18 000 ton butelek PET rocznie.

Płatki PET dzięki wysokiej jakości są kierowane głównie na eksport do odbiorców zlokalizowanych w sektorze produkcji włókna poliestrowego. Odbiorcy ci stawiają płatkom PET bardzo wysokie wymagania jakościowe pod względem stabilności parametrów oraz zawartości zanieczyszczeń liczonych w częściach milionowych [ppm].

W marcu 2008 roku Oddział Spółki IMP Polowat w Łęczycy uruchomił drugą linię do przerobu odpadowych butelek PET na płatki PET, zwiększając jednocześnie łączne zdolności przerobu IMP Polowat do 33 000 ton butelek PET rocznie.

W 2012 roku IMP Polowat uruchomił produkcję krystalicznego regranulatu rPET spełniającego wymagania dla materiałów do kontaktu z żywnością. Posiadamy certyfikat EFSA nr EFSA/CEF/REC/2499.

W 2014 roku IMP Polowat uruchomił produkcję poliestrowych taśm służących do spinania ładunków.

 

Certyfikaty