Ranking kont walutowych – najlepsze oferty

Warning: gzuncompress(): data error in /usr/home/sduda/domains/polowat.pl/public_html/wp-content/plugins/finelf-ranking/src/Services/Cache_Service.php on line 59 Warning: Attempt to read property "modifiedOn" on bool in /usr/home/sduda/domains/polowat.pl/public_html/wp-content/plugins/finelf-ranking/src/Shortcodes/Normal_Ranking_Shortcode.php on line 192 Warning: Attempt to read property "info" on bool in /usr/home/sduda/domains/polowat.pl/public_html/wp-content/plugins/finelf-ranking/src/Shortcodes/Normal_Ranking_Shortcode.php on line 201 Warning: Attempt to read property "filters" on bool in /usr/home/sduda/domains/polowat.pl/public_html/wp-content/plugins/finelf-ranking/src/Shortcodes/Normal_Ranking_Shortcode.php on line 203 Warning: Attempt to read property "periodFilterType" on bool in /usr/home/sduda/domains/polowat.pl/public_html/wp-content/plugins/finelf-ranking/src/Shortcodes/Normal_Ranking_Shortcode.php on line 204

Konto walutowe to niezbędny produkt dla wszystkich osób, które regularnie dokonują transakcji w walutach obcych. Jeśli należysz do tego grona, sprawdź najnowszy ranking kont walutowych i wybierz rachunek, który odpowiada Twoim potrzebom.

Posiadanie konta walutowego niesie ze sobą wiele korzyści. Rozwiązanie to przydaje się podczas przebywania za granicą, do robienia zakupów online i stacjonarnie, a także np. do spłacania kredytu hipotecznego w obcej walucie. Sprawdź, co warto wiedzieć o koncie walutowym i jak wybrać najlepszy produkt.

Jak działa konto walutowe?

Konto walutowe to jeden z rodzajów rachunku bankowego rozliczeniowego albo rozliczeniowo-oszczędnościowego. To dosyć nietypowy produkt, który pozwala na gromadzenie środków w obcej walucie. Przeważnie konto walutowe można założyć w takich walutach, jak:

  • euro,
  • dolar amerykański,
  • frank szwajcarski,
  • funt brytyjski.

Wiele instytucji umożliwia jednak obsługę niestandardowych walut, dlatego warto przyjrzeć się bliżej i porównać oferty wielu banków. Co ważne, banki pozwalają często na założenie kilku rachunków w różnych walutach obcych. Posiadając takie konto, możesz wykonywać różne transakcje, nie ponosząc przy tym za każdym razem kosztów z tytułu przewalutowania. Można do niego wyrobić kartę walutową, która umożliwi tańsze wypłacanie środków za granicą. Ponadto inną opcją jest płacenie przelewem bankowym w obcej walucie za zakupy w zagranicznych sklepach online. Konto walutowe jest też sposobem na tańsze spłacanie rat kredytów z wyłączeniem spreadów walutowych. Będąc właścicielem konta, musisz jednak liczyć się z ponoszeniem kosztów jego prowadzenia. Właśnie dlatego, zanim wybierzesz odpowiedni bank, zwróć uwagę na opłaty i prowizje, jakie pobiera. Pomoże Ci w tym powyższy ranking kont walutowych.

Kiedy warto skorzystać z konta walutowego?

Nie każdy ma potrzebę zakładania konta walutowego. W przypadku osób rozliczających się jedynie w złotówkach sprawdzi się tradycyjny rachunek bankowy. W niektórych przypadkach konto walutowe będzie sposobem na duże oszczędności. Załóż konto walutowe, jeśli:

  • regularnie otrzymujesz wpływy z zagranicy – konto będzie rozliczane w takiej samej walucie co wpływy,
  • chcesz gromadzić oszczędności w obcej walucie – na rachunku bezpiecznie przechowasz pieniądze bez konieczności wymiany na złotówki,
  • spłacasz kredyt w obcej walucie – w tym wypadku nie tracisz pieniędzy na przewalutowaniu środków,
  • często kupujesz w zagranicznych sklepach internetowych – w ten sposób także unikniesz przewalutowania,
  • często podróżujesz służbowo czy też w celach wypoczynkowych – nie musisz wymieniać pieniędzy w kantorze, a za zakupy czy usługi płacisz bez dodatkowych opłat wynikających z wymianą waluty przez bank,
  • inwestujesz w walutach obcych – jeśli inwestujesz na zagranicznych platformach tradingowych i wykonujesz transakcje np. w euro czy dolarach, konto walutowe może być niezbędne w przypadku przelewów na konto maklerskie.

Jak założyć konto walutowe?

Najpierw sprawdź ofertę banku, w którym posiadasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Jeżeli będzie ona korzystna, wówczas cały proces okaże się prosty i nie będzie wymagał wielu formalności. Zazwyczaj instytucje umożliwiają swoim klientom otwarcie rachunku walutowego samodzielnie przy użyciu bankowości internetowej. Chcąc uzyskać dostęp do konta w obcej walucie, wystarczy tylko kilka kliknięć.

Inaczej wygląda sprawa, jeśli chcesz złożyć rachunek w innym banku czy też oferta instytucji, w której posiadasz już rachunek nie wydaje się atrakcyjna. W takiej sytuacji wejdź najpierw na ranking kont walutowych. Większość instytucji pozwala na przeprowadzenie całego procesu w sposób zdalny, ale niektóre wymagają odbycia osobistej wizyty w placówce. Aby otworzyć konto w walucie obcej, niezbędny jest tylko dowód osobisty. Formularz można wypełnić online czy stacjonarnie. W pierwszym przypadku będziesz poproszony o dołączenie zdjęcia dokumentu tożsamości. Potwierdzenie danych może odbyć się za pośrednictwem kuriera czy też przez wideorozmowę z doradcą.

Jak wpłacić euro na konto walutowe?

Euro można wpłacić na konta walutowe, wybierając jeden z poniższych sposobów. 

1. Online – wykonując przelew z jednego konta na drugie konto.

2. Stacjonarnie – w wybranej placówce bankowej.

Niektóre banki udostępniają swoim klientom bezpłatne przelewy walutowe na konto. Ponadto istnieje też opcja podpięcia swojego konta w złotówkach oraz korzystania z usługi wielowalutowej. Karta sama rozpoznaje walutę, po czym pobiera właściwą kwotę z wybranego konta walutowego. Warto podkreślić, że nie jest wówczas naliczana opłata za przewalutowanie. Oczywiście, możesz też zdecydować się na osobiste odwiedziny w placówce banku. Wybierając taki sposób wpłacenia pieniędzy, także nie ponosisz dodatkowych opłat.

Gdzie najlepiej założyć konto walutowe?

Warto porównać ze sobą oferty różnych banków, aby wybrać tę najkorzystniejszą. W tym pomocny okazuje się zwłaszcza ranking kont walutowych. Takie porównania aktualizowane są na bieżąco, a więc możesz mieć pewność uzyskania prawdziwych i rzetelnych informacji. Wymiana walut w ramach konta walutowego zawsze wiąże się z pewnymi opłatami. Ich wysokość zależy od danej instytucji. Ponadto nawet darmowe konto walutowe ma ustalony spread walutowy. Jest to różnica między kursem sprzedaży a kursem kupna waluty. Spread najlepszych kont walutowych utrzymuje się na poziomie od poniżej 1 do powyżej 5-6. Wybór rachunku walutowego jest sprawą indywidualną, ale warto wziąć pod uwagę powyższe kwestie.

Ranking kont walutowych – na co zwrócić uwagę, wybierając rachunek?

Przeglądając ranking kont walutowych, przyjrzyj się takim kwestiom jak:

  • prowizja za prowadzenie konta i przelewy – czasem, aby uniknąć prowizji za prowadzenie konta, należy spełnić pewne warunki. Prowizji za przelewy nie pobierają wszystkie placówki, więc kluczowe jest porównanie ofert,
  • waluta – niektóre banki pozwalają swoim klientom na otworzenie rachunku, dając im do wyboru aż 11 walut, zaś firmy pozabankowe oferują jeszcze szerszy wachlarz ofert,
  • spread walutowy – powinien być możliwie jak najniższy,
  • karta płatnicza i bankomaty– za jej otrzymanie nie powinno być pobieranych opłat, tak samo, jeśli chodzi o używanie jej, jednak nie jest to standardem,
  • koszt otwarcia i prowadzenie konta – najlepiej, jeśli będzie to tak zwane konto walutowe za 0 zł,
  • koszty wpłat i wypłat – wpłaty powinny być darmowe.

Ranking rachunków walutowych pomoże Ci w podjęciu decyzji o wyborze najlepszego konta. O atrakcyjności danej oferty decydują wszystkie powyższe czynniki. Z tego względu poznaj koniecznie aktualny ranking kont walutowych, czy też samodzielnie przeanalizuj to, co mają do zaoferowania dane placówki. Pamiętaj, że większość rachunków możesz otworzyć wygodnie i szybko bez wychodzenia z domu!