Revolut – opinie, ocena, recenzja

Revolut to znany na całym świecie dostawca usług finansowych. Należą do nich przedpłacona karta debetowa Visa lub Mastercard oraz kupowanie kryptowalut, wymiana walut zgodnie ze stawkami czy kupowanie akcji. Revolut zasłynęła na świecie właśnie dzięki temu, iż pozwoliła milionom użytkowników na dokonywanie zakupów w najróżniejszych walutach, niezależnie od tego, czy byli to użytkownicy indywidualni, czy biznesowi. Choć może się to wydawać mało fascynujące, fenomen Revult polega na tym, iż spółka całkowicie ograniczyła koszty przewalutowania.

Załóż konto w Revolut już dziś i zacznij używać darmowej karty!

Firma ta całkiem niedawno otworzyła się dla użytkowników, którzy preferują handel aż pięcioma najpopularniejszymi coinami.

Siedziba spółki znajduje się w Londynie, stolicy Wielkiej Brytanii. Powstała w 2015 roku i od tego czasu zdążyła zainteresować swoją ofertą aż 10 milionów osób.

Założyło ją dwóch Rosjan, którzy dokonali tego na licencji litewskiej, by później, po przeniesieniu się do Wielkiej Brytanii, uzyskać licencję od FCA.

Inwestycje

Revolut przede wszystkim oferuje niezwykle łatwą możliwość inwestowania w kryptowaluty. Użytkownicy Revolut, czyli internetowego kantora walutowego, dostają dostęp do aplikacji mobilnej dzięki której mogą wymieniać waluty oraz przechowywać je na koncie. Dodatkowym atutem jest wielowalutowa karta płatnicza. Zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać aż z 29 walut ze świata.

Załóż konto w Revolut

Warto zaznaczyć jednak, że inwestycje skierowane są jedynie dla użytkowników Premium. Do wyboru tacy użytkownicy mają takie kryptowaluty jak: BitCoin, LiteCoin, BitCoin Cash, Ripple oraz Ethereum.

Opłaty i koszty Revolut

Revolut oferuje kilka stopni swoich usług, z którymi wiążą się poszczególne koszty.

Pakiet Standard to całkowicie darmowy rachunek. Dzięki niemu można otworzyć konto w Wielkiej Brytanii i mieć możliwość zdenominowania go na euro. Konto to pozwala na wydawanie pieniędzy aż w 150 walutach, ponadto daje możliwość wymiany aż 30 walut i wypłacenia 800 zł miesięcznie z bankomatów rozmieszczonych na całym świecie. Do konta typu Standard dołączona jest specjalna karta, której wartość wynosi ok. 10 zł (możliwy jest również koszt przesyłki). Konto tego typu umożliwia użytkownikom wykonanie 3 darmowych transakcji w ciągu jednego miesiąca. Każda kolejna kosztuje 4 zł. Dodatkowym atutem konta jest handel akcjami.

Drugą taryfą oferowaną przez Revolut jest konto Premium. Usługi w jej przypadku są nieco rozszerzone. Limit wypłaty w tym przypadku zwiększony jest do 1600 zł miesięcznie. Do konta dołączona jest karta Premium. Dodatkowo, każdy użytkownik ma możliwość zakupu kryptowalut, w tym Ether, BitCoin oraz LiteCoin. Pakiet ten kosztuje 29,99 zł miesięcznie.

Ostatnią z możliwych do wyboru taryf jest Metal. Jest to najbardziej zaawansowana opcja, która oferuje fantastyczne możliwości. Miesięcznie można wypłacić aż 2400 zł, z kolei za zakupy z użyciem karty na terenie Europy, można liczyć na cashback w wysokości 0,1% (poza Europą cashback nawet w 1%).  Koszt tego pakietu wynosi 49,99 zł miesięcznie.

Zobacz inne polecane firmy

Ostatnia aktualizacja: 2 Listopada 2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
XTB konto Standard
zmienna
? Dostępne kontrakty CFD na obligacje USA, koszty uzależnione od wybranego instrumentu
Prowizja od obrotu obligacjami
0%
? 0% prowizji do miesięcznego obrotu 100 000 EUR. Transakcje powyżej tego limitu zostaną obciążone prowizją w wysokości 0,2% (min. 10EUR).
Prowizja od obrotu akcjami
0€ lub 10€
? 0 zł przy otwarciu min.1 transakcji na 365 dni lub braku środków na koncie, jak nie
Prowadzenie konta
» SPRAWDŹ «
Konto maklerskie
-
0% lub 0,19%
? 0 zł prowizji na zagranicznych giełdach 0,19% lub min. 5 zł prowizji na GPW
Prowizja od obrotu akcjami
0zł
? Jedyna opłata za rachunek może pojawić się przypadku gdy na rachunku nie będzie żadnej aktywności przez 12 kolejnych miesięcy. Wtedy opłata za prowadzenie rachunku wynosić będzie 9 PLN miesięcznie.
Prowadzenie konta
» SPRAWDŹ «
eToro - Konto Inwestycyjne
-
Indywidualnie
? (tylko dla klientów eToro Europe Ltd oraz eToro UK Ltd i nie ma zastosowania do krótkich lub lewarowanych transakcji na akcjach)
Prowizja od obrotu akcjami
Zmienne
? Możesz dołączyć do eToro za darmo - każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje bezpłatny rachunek demonstracyjny na kwotę 100 000 USD. Jak wszystkie platformy internetowe, eToro pobiera jednak różne spready i opłaty za niektóre transakcje i wypłaty.
Prowadzenie konta
» SPRAWDŹ «

Instrumenty finansowe / oferta

Revolut proponuje swoim klientom przechowywanie środków w 29 walutach. Dodatkową możliwością płynąca z prowadzenia konta jest dokonywanie płatności bez prowizji, bez spreadów aż w 150 różnych walutach świata. Co więcej, od 2021 roku klienci Revolut mogą śmiało korzystać z naliczania odsetek za oszczędności.

Załóż konto w Revolut

Jak założyć konto? Czy konto demo jest możliwe?

Założenie konta na Revolut jest banalnie proste. Wystarczy przejść na stronę brokera, ściągnąć oferowaną przez niego aplikację na swój telefon, wypełnić formularz własnymi danymi i kliknąć przycisk „załóż konto”. Kolejnym krokiem jest weryfikacja profilu za pomocą dowodu osobistego oraz swojego selfie. Po założeniu konta można przystąpić do zamówienia karty.

W przypadku Revolut założenie konta demo nie jest możliwe, gdyż handel krypto walutami jest jedynie dodatkiem do głównych funkcji spółki.

Licencje

Firma Revolut może pochwalić się aż dwoma zdobytymi licencjami. Pierwszą z nich jest licencja litewska, drugą zaś licencja Wielkiej Brytanii – FCA. Certyfikaty te, zwłaszcza ten drugi, ma ogromne znaczenie dla klientów, który zastanawiają się nad założeniem konta w tej aplikacji.

Bonusy Revolut

Obecnie Revolut nie oferuje żadnych bonusów dla Polskich użytkowników.

Funkcje dodatkowe – czym się wyróżnia na tle konkurencji?

Revolut wyróżnia się przede wszystkim tym, że nie ma konieczności przewalutowania swoich pieniędzy, by móc płacić za zakupy w innych krajach. Jest to fantastyczna opcja dla osób podróżujących po całym świecie.

Załóż konto w Revolut

Opinia o Revolut

Revolut aplikacja wraz z kartą to fantastyczny projekt dla osób, które podróżują bardzo często i to nie tylko po Europie. Dzięki Revolut można oszczędzić znaczna sumę pieniędzy na samych kursach międzybankowych. Inwestowanie w akcje to wyłącznie dodatek, więc jeśli zainteresowany inwestowaniem chce skupić się na zakupach akcji, kryptowalut i innych, znacznie lepszym wyborem będą inni brokerzy.

Opinie użytkowników w większości są pozytywne.

Aplikacja Revolut

Revolut jest pionierem jeśli chodzi o płatności na świecie, bez prowizji poprzez samą aplikację.

Sama aplikacja jest responsywna, przystępna oraz przyjazna dla użytkownika.

Revolut dba o nią oraz prowadzi ciągłe aktualizacje.

Dane i kontakt

Adres firmy Revolut: Revolut Limited, 4 piętro, 7 Westferry cirrus, E14 4HD Londyn, Wielka Brytania.

Telefon: +44 2033228352

Dla zainteresowanych dostępny jest czat w aplikacji.

Strona internetowa: www.revolut.com